NAWA - program dla doktorantów im. Iwanowskiej

Uprzejmie przypominamy, że nabór wniosków o udział w Programie im. Iwanowskiej trwa do 18 grudnia 2019 roku do godz. 15.00.

Program im. Iwanowskiej prowadzony przez Narodową Agencję Wymiany Akademickiej (NAWA) ma na celu zwiększenie mobilności międzynarodowej doktorantów poprzez umożliwienie im prowadzenia badań naukowych lub zajęć dydaktycznych w zagranicznych ośrodkach na całym świecie. Wyjazdy trwające od 6 do 12 miesięcy przewidują pobyt w uznanych ośrodkach naukowych oraz realizację projektów badawczych wspólnie z wybitnymi naukowcami z zagranicy. Program zapewnia finansowanie stypendium obejmującego koszty utrzymania Beneficjenta związane z jego pobytem w zagranicznym ośrodku goszczącym oraz dodatek mobilnościowy. Kwota stypendium może być podwyższona, jeśli w wyjeździe uczestniczy małżonek Beneficjenta oraz jego niepełnoletnie dzieci, a w przypadku Beneficjenta z orzeczoną niepełnosprawnością w stopniu znacznym lub umiarkowanym – opiekun.

Wnioskowanie odbywa się bezpośrednio przez indywidualnego doktoranta.

Szczegółowe informacje znajdują się na stronie: https://nawa.gov.pl/naukowcy/program-im-iwanowskiej.

Śr, 2019-12-18 15:00