Fulbright Lectureship at the University of Washington Award

Polsko-Amerykańska Komisja Fulbrighta wspólnie z University of Washington Polish Studies Endowment Commitee w Seattle ogłaszają konkurs dla pracowników naukowych polskich uczelni na prowadzenie wykładów poświęconych szeroko rozumianej kulturze polskiej: literaturze, historii, sztuce, w ramach 9-miesięcznego stypendium Fulbright Lectureship at the University of Washington Award od września 2012 do czerwca 2013 roku. Koszty utrzymania, ubezpieczenia oraz podróży stypendysty do USA są finansowane w całości przez Komisję Fulbrighta.

Program stypendium przewiduje prowadzenie zajęć w języku angielskim na Wydziale Slawistyki w University of Washington, w wymiarze 6-7 godzin tygodniowo, w tym 2-3 godziny dyżuru przeznaczonego na konsultacje. Ostateczna tematyka wykładów będzie ustalona wspólnie przez wykładowcę i Wydział Slawistyki University of Washington.

Oferta skierowana jest do pracowników naukowych po doktoracie.

Zasady realizacji programu.

Wymagane dokumenty.

Pt, 2012-03-30 (Cały dzień)